Filmy film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Delia (Paola Cortellesi), żona Ivana (Valerio Mastandrea), matka trójki dzieci, mieszkała w Rzymie w drugiej połowie lat 40. Miasto zostało wówczas podzielone pomiędzy nadzieję zrodzoną z Wyzwolenia i trudności materialne spowodowane rozpoczynającą się wojną. W obliczu autorytarnego i gwałtownego męża Delia znajduje pocieszenie jedynie w swojej przyjaciółce Marisie (Emanuela Fanelli), z którą dzieli chwile lekkości i intymnych zwierzeń. Ich ponura rutyna kończy się wiosną, kiedy cała podekscytowana rodzina przygotowuje się do świętowania rychłych zaręczyn najstarszej córki Marcelli (Romana Maggiora Vergano). Jednak nadejście tajemniczego listu wywróci wszystko do góry nogami i popchnie Delię do odnalezienia w sobie odwagi i wyobrażenia sobie lepszej przyszłości nie tylko dla siebie.

Zielona granica

4,1
7,0
W zdradzieckich i bagnistych lasach tworzących tzw. "zieloną granicę" między Białorusią a Polską uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki próbujący przedostać się do Unii Europejskiej wpadają w pułapkę kryzysu geopolitycznego cynicznie zaaranżowanego przez białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenkę. Próbując sprowokować Europę, uchodźców zwabia się do granicy propagandą obiecującą łatwe przejście do UE. W tej ukrytej wojnie, życie Julii, świeżo upieczonej aktywistki, która porzuciła wygodne życie, Jana, młodego strażnika granicznego i syryjskiej rodziny splatają się ze sobą.

Sami swoi

8,2
Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Kargulów żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogły. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie – syn Pawlaka, Witia, i córka Kargula, Jadźka – pójdą w ślady rodziców? Czy może…


Film nakręcony na podstawie opowiadania Marka Hłaski „Następny do raju” opowiada o kierowcach wożących na zdezelowanych ciężarówkach drzewo w Bieszczadach, bo nie mogą znaleźć żadnej innej porządnej pracy. Marzą, aby zarobić trochę pieniędzy i uciec do miasta, ale z drugiej strony wiedzą, że nie ma tam dla nich miejsca. Gdy do ich bazy przybywa wysłany przez partię „Zabawa” wraz ze swoją młodą żoną, kierowcy zaczynają zabiegać o jej względy i rywalizować między sobą.
Martin (Laurence R. Harvey) jest otyłym mężczyzną o niskim wzroście. Mimo swojego wieku mieszka z matką (Vivien Bridson), która ma mu za złe, że przez niego jej mąż trafił do więzienia. Martin był molestowany seksualnie przez swego ojca, teraz ma obsesję na punkcie filmu Ludzka stonoga. Mężczyzna ogląda go w nieskończoność, posiada album z dokładną analizą eksperymentu przeprowadzonego w filmie. Ma też własnego owada - stonogę, którego trzyma w akwarium i regularnie karmi. Teraz Martin chce przeprowadzić prawdziwy eksperyment połączenia kilkunastu osób w jedną "ludzką stonogę". Ofiarami jego eksperymentu są przypadkowi ludzie z parkingu, gdzie pracuje, sąsiedzi, a nawet prawdziwa aktorka z jego ulubionego filmu Ashlynn Yennie.
Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Zdemobilizowana kompania żeńska, pod komendą pięknej pani porucznik Krystyny, nie zdejmuje jednak mundurów. Osiadają całą grupą w opuszczonym dworku ziemskim na Ziemiach Odzyskanych. Zaczynają od odbudowy zniszczonego gospodarstwa, składają „śluby panieńskie” (żadnych romansów z mężczyznami) oraz wprowadzają rygor wojskowy. Wszystko pięknie i ładnie… ale do czasu, kiedy ich istnienie odkryją zdemobilizowani żołnierze, stacjonujący w pobliskim miasteczku.
Andrzej Orawiec jest młodym geologiem, który kieruje pracami na południu Polski. Nie do końca potrafi zapanować nad robotnikami, wiertaczami ropy naftowej. Brak efektów w poszukiwaniu powoduje, że grupa Andrzeje zostaje rozwiązana. Bohater podpala wówczas stary wiatrak i wtedy ropa tryska.
Fabularyzowany dokument relacjonujący przebieg procesu w Norymberdze, opierający się na autentycznych materiałach i stenogramach. Przebieg procesu na bieżąco komentuje Karol Małcużyński, naoczny świadek tamtego wydarzenia. Wykorzystano także fragmenty archiwalnego filmu z obozu w Oświęcimiu.

Droga

7,2
Głównym bohaterem tego serialu, ukazującego życie codzienne w latach 70. XX wieku jest Marian Szyguła (Wiesław Gołas) – kierowca w bazie transportowej PKS. Jest to po trosze naiwny, po trosze niezaradny życiowo facet, który jednak w sytuacji ekstremalnej potrafi zachować „zimną krew” i całkiem zgrabnie, a przede wszystkim uczciwie, wybrnąć z trudnego położenia. Głęboko wierzy, że mimo pomyłek życiowych wyjdzie w końcu na prostą (porzucił kiedyś syna i jego matkę), i tym chętniej gotów jest pomóc każdemu, kogo spotyka na swej drodze, mimo że sam na owej pomocy nie zawsze wychodzi dobrze. Każdy z odcinków opowiada o innych sprawach i jest okazją do poznania nowych bohaterów.
Dzień z życia dwóch sprzedawców, Dante'ego i Randala, którzy spędzają swój czas w pracy denerwując klientów, dyskutując o filmach i grając w hokeja na dachu sklepu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…